
За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, безплідність — проблема кожної п'ятої подружньої пари. При цьому більш ніж у половині випадків безплідним є чоловік. Це факт, і нерозумно від нього відвертатися. Краще пройти обстеження з подальшим лікуванням. Часто для досягнення результату буває досить трохи змінити спосіб життя.
Чоловіче безпліддя ділять на секреторну форму (порушено утворення сперматозоїдів) і обтураційну форму (порушена прохідність сім'явивідних проток).
На утворення сперматозоїдів можуть впливати різні фактори з повсякденного життя. Деякі приводять до перегріву яєчок і порушення кровообігу в малому тазу.
-носіння тісної білизни і облягаючих штанів
-сидяча робота
-гарячі ванни
-алкоголь, куріння та інші шкідливі звички
-часті стресові ситуації
-хронічна втома
-неповноцінне харчування і авітаміноз
-проживання в місцях з несприятливою екологічною обстановкою
-прийом антибіотиків та інших медикаментів, у тому числі гормональних
Найбільш поширеним захворюванням, що призводить до порушення вироблення сперматозоїдів, є варикоцеле (варикозне розширення вен яєчка). При цьому захворюванні від яєчок зменшується відтік крові, розвивається її застій, порушується кровопостачання тканини яєчка.
Лікування секреторної форми чоловічого безпліддя є дуже тривалим, складним і копіткою, але не безнадійним процесом. Тому треба запастися терпінням і вірити в перемогу.
Непрохідність сім'явиносних проток, можлива з різних причин. Найчастіше вона розвивається в результаті перенесеного запалення придатка яєчка (епідидиміту). Протоки придатка яєчка склеюються або закупорюються, в результаті чого жоден сперматозоїд з яєчка не може потрапити в насінні бульбашки.
До непрохідності можуть призвести травми яєчок або пахових областей, особливо залишилися без огляду і лікування доктором.
Добре коли в родині є повне взаєморозуміння. Взаємні закиди не найкращий вихід із ситуації. Як і життя «за графіком», вони призводять до накопичення стресу. Тому ще одна порада: виключіть несприятливі фактори і спробуйте насолоджуватися життям.
Якщо стаж безпліддя великий, не сподівайтеся на авось, йдіть до лікарів. Обидва! На жаль, з роками ми не стаємо здоровішими (за рідкісним винятком).
http://women.in.ua/choloviche-bezpliddya-ne-vyrok.html
Якщо Ви зареєстровані на одному
з нижченаведених сайтів, ви можете авторизуватися використовуючи наявний аккаунт.