Гіпотиреоз як одна з причин чоловічого безпліддя

Гіпотиреоз як одна з причин чоловічого безпліддя
11 березня 2014

Безпліддя - страшний діагноз не тільки для жінок, але і для чоловіків. Звичайно, цей діагноз цілком успішно лікується у багатьох людей, але для того, щоб лікувати, необхідно для початку виявити причину. Впливаючи на причину безпліддя, ліки зможуть, і процедури зможуть дати більш ефективні результати.

Безпліддя, настільки часто зустрічається у жінок і чоловіків, пов'язане з порушеннями сечостатевої системи. Однак що є причиною захворювань сечостатевої системи? Однією з причин вважаються проблеми зі щитовидною залозою.
Щитовидна залоза (або щитовидка в простолюдді) - це залоза ендокринної системи. Ендокринна система регулює всі процеси, що відбуваються в організмі, за допомогою гормонів, які виробляють залози. Вона складається з двох часток і є найбільшою залозою внутрішньої секреції.

Функції щитовидної залози
Використовуючи йод, який міститься в їжі (переважно морській) і морському повітрі, вона виробляє гормони (в тому числі і статеві гормони), що регулюють роботу серця, головного мозку, опорно -рухової системи. Тому її захворювання несуть із собою безліч проблем зі здоров'ям.

Захворювання щитовидної залози
Зазвичай при діагностиці безпліддя і його причин не враховують щитовидну залозу, хоча робити це все ж варто, тому що якщо в щитовидній залозі спостерігаються найменші неполадки, то у пари можуть бути проблеми з зачаття дитини. Безумовно, вчені спостерігають ще безліч причин, які можуть бути пов'язані з виникненням безпліддя - це і неправильний спосіб життя, де вживається алкоголь і нікотин, і запалення, і травми. Однак, незважаючи на раніше перелічені фактори, не слід ніколи забувати і про щитовидній залозі, адже, можливо, що причиною безпліддя є саме це захворювання.

Хотілося б відзначити, як висловлюється це захворювання. У жінок це видно по менструальному циклу (з'являються порушення), а у чоловіків симптомів практично немає, крім одного звичайно (але дуже важливого) - він не в змозі зачати дитину. Цей «побічний ефект» б'є дуже сильно як по чоловічій психіці, так і по жіночій.
Найбільш поширене захворювання, що зустрічається у дев'ятнадцяти жінок з тисячі - це гіпотиреоз, або гіпофункція (чоловікам у цьому випадку пощастило більше - зазвичай створює проблеми переважно представницям слабкої статі, так як з тисячі чоловіків це захворювання діагностується у одного). Він характеризується зниженням секреції гормонів, що призводить до порушення роботи систем в організмі.

Причини гіпотиреозу
Розрізняють вроджений (коли залози немає взагалі або вона недорозвинена) і набутий гіпотиреоз. Він може бути дуже небезпечний саме в першому випадку, так викликає затримку росту і розвитку розумових здібностей. У другому випадку він зустрічається найчастіше саме у жінок, особливо після сорока років.
Причиною може стати видалення щитовидної залози і пошкодження паренхіми.

 

Симптоми гіпотиреозу
Субклінічний гіпотиреоз (або латентний) характерний майже повною відсутністю симптомів, за якими його можна визначити. При цьому рівень тиреотропного гормону підвищений, хоча тироксин - в нормі. Природжений проявляється вже в дитинство: затяжна жовтяниця, запори, погане смоктання, знижена рухова активність. З часом - затримка в рості і розвитку.

Загальні симптоми
1. Стрімке набір зайвий кілограмів, а надалі - ожиріння;
2. Не проходить відчуття холоду, набряки округ очей, на ногах;
3. Сонливість, хрипота в голосі, задишка;
4. Анемія, запори, нудота, сухість шкіри.

Гіпертиреоз
Тиреотоксикоз (гіпертиреоз) - це підвищений рівень гормонів. Він призводить до посиленої активності всіх органів і систем, що не менш небезпечно, ніж гіпотиреоз. Якщо при даному захворюванні спостерігається ожиріння, то тиреотоксикоз визначається за спаданням ваги, хоча відсутності апетиту у хворих не спостерігається - навпаки, він навіть підвищений.

 

Також про тиреотоксикозі говорить підвищена пітливість, надмірна нервова збудливість і тремтіння у всьому тілі. У чоловіків знижується лібідо, а у жінок - порушення менструального циклу. Порушується пам'ять, увагу, стілець нестійкий і част.
Дане захворювання можна визначити по очах - хворі випинають їх, а зір - знижується. Незважаючи на перераховані вище причини, за якими можуть виникати дані захворювання, щитовидна залоза - орган дуже ніжний і чутливий, тому причинами проблем з нею є часті стреси, неправильний раціон (як наслідок, нестача вітамінів), інфекція, хронічні захворювання.
Проблеми з щитовидкою часом виникають після прийому лікарських препаратів.

 

Щитовидна залоза і чоловіче безпліддя
Раніше вважалося, що гормони щитовидної залози не впливають на здатність чоловіків до продовження роду, однак нещодавно з'ясувалося, що вони також залежні від щитовидки, правда, у чоловіків захворювання зустрічаються набагато рідше, але все таки зустрічаються.
Необхідно відзначити, що щитовидка тісно пов'язана зі статевою системою, тому її збої можуть призвести до ускладнень сечостатевої системи, що спричиняє нездатність зачати дитину.

 

Як говорилося, щитовидка - це залоза ендокринної системи, яка за допомогою гормонів регулює всі процеси, що відбуваються в організмі. Вона виконана з двох часток і є найбільшою залозою внутрішньої секреції.

 

Зазвичай її не враховують при діагностиці безпліддя і його причин, хоча робити це все ж варто, адже найменші неполадки - і пара не може зачати дитину. Безумовно, спостерігається ще безліч причин, за якими може виникнути безпліддя - це і неправильний спосіб життя з вживанням алкоголю і нікотину, і травми і запалення.

 

Однак ніколи не слід забувати про щитовидці, можливо, причина безпліддя криється саме в ній. У жінок це виражається в порушенні менструального циклу, а у чоловіків практично немає симптомів, крім того, що він не в змозі зачати дитину. Цей факт надзвичайно сильно б'є по чоловічій психіці, не менше ніж по жіночій.
Чоловіче безпліддя, за статистикою, діагностується у тридцяти відсотків чоловіків у світі. Жінки перевершують їх за чисельністю зовсім небагато - тридцять п'ять відсотків. Хотілося б відзначити, що це є хорошим показником даного захворювання, так як чоловіки нічим не досягають успіху перед жінками, і повинні також дбати про своє здоров'я, враховуючи всі особливості свого організму.

При цьому пам'ятайте, що безпліддя лікується, як і інші, захворювання, причому часто лікування виявляється надзвичайно дієвим і результативним.

http://momandkids.net.ua/

До всiх статей